מבצעים
גלרייה

הסרת שיער בלייזר לעומת IPL

הסרת שיער בלייזר לעומת IPLהרבה דובר על הסרת שיער בלייזר וב – IPL  הנחשבות לשיטות הפופולריות ביותר בתחום הסרת שיער. שתי השיטות הנ"ל מבוססות על העברת אנרגית אור הנקלטת במלנין המצוי בשיערה ובזקיק, אנרגיה זו הופכת לחום ההורס את תאי הגזע הנמצאים מסביב לשיערה, האחראים למחזור הצמיחה שלה. הרס תאי הגזע עוצר את מחזור הצמיחה של השיערה שפשוט נושרת ולא גדלה יותר.
קיימים בשוק מספר רב של מכשירים המבוססים על אנרגיית אור להסרת שיער בלייזר או ב- IPL  לכן ברצוני לעשות סדר בבלבול הרב הקיים בקרב המטופלים.
באופן כללי מכשירים המסירים שיער בלייזר פולטים אנרגיית אור באורך גל יחיד. לייזר בהגדרתו הינו מונוכרומטי - בעל אורך גל יחיד. לעומתם מכשירי ה- IPL  פולטים אנרגיה בספקטרום רחב יותר של אורכי גל. ז"א במכשירי ה- IPL  אנרגיית האור מורכבת ממספר אורכי גל. היות והמנגנון בין שני סוגי המכשירים שונה, כמובן שישנם גם מאפיינים שונים בין מכשיר להסרת שיער בלייזר למכשיר ה-IPL :

•    סלקטיביות – היות והם פולטים אנרגיה באורך גל יחיד, מכשירי הלייזר הינם בעלי סלקטיביות גבוהה משל מכשירי ה- IPL  בהסרת שיער. ישנם מכשירים באורך גל המיועדים רק להסרת שיער, בעוד שאחרים בעלי אורך גל שונה מתאימים להעלמת צלקות, או לייזר בעל אורך גל אפקטיבי אך ורק להעלמת כתמי פיגמנטציה ונימים.
מנגד מכשירי ה-IPL  פחות סלקטיביים, מתאימים למגוון רחב יותר של טיפולים, אך אנרגית האור שנפלטת ממכשירים אלה מועברת לא רק לשיערה אלא גם "מתבזבזת" על כרומופורים אחרים כגון המוגלובין הקשור להעלמת נימים או מים להעלמת צלקות או טשטוש קמטים.
•    כיווניות – אחד המאפיינים של לייזר זה שהוא מאוד כיווני ונע בקווים ישרים ואילו ה-IPL  הוא יותר מפוזר ופחות כיווני.
•    עלות - מכשירים להסרת שיער בלייזר יותר קשים לתכנון ויצור וברובם יותר יקרים ממכשירי ה-IPL  הקלים בהרבה ליצור וזולים מלייזר. מכשירי ה- IPL באופן עקרוני מורכבים מנורה הפולטת אור ומסנן להעברת תחום מסוים של אורכי גל. בשל יכולת היצור הקלה והזולה יחסית, המון חברות החלו ליצר מכשירי IPL  זולים לא אפקטיביים ולא בטיחותיים למטופל והורידו מקרנה של שיטת ה-IPL  להסיר שיער בצורה אפקטיבית. אך חשוב להדגיש כי בתכנון איכותי של מכשיר ה-IPL  כמו הסטארלוקס (STARLUX) של חברת פלומר, ניתן להגיע לתוצאות טובות בהסרת שיער כמו של מכשירי לייזר מתקדמים לדוגמא הלייטשיר והג'נטלייזר וכו' ואף טובות יותר. חשוב לציין כי אף מכשיר כיום בשוק אינו נותן תוצאות בהסרת שיער בלייזר כמו הוקטוס (VECTUS) של חברת פלומר.
•    עוצמות אנרגיה- במכשירי הלייזר עוצמות האנרגיה די דומות. לעומת זאת במכשירי ה-IPL  בשל יכולת היצור הקלה, קיימים בשוק המון מכשירים פשוטים בעלי אנרגיה נמוכה ומצד שני מכשירים איכותיים ומצוינים עם אנרגיה גבוהה אף יותר משל לייזר. אך במכשירי IPL  אורך חיי הנורה קצר משמעותית משל לייזר ונע בין 100 אלף פולסים במכשירים הפשוטים ל- 300 אלף פולסים במכשירי ה- IPL  המתקדמים, בעוד שבלייזר ניתן להגיע למעלה ממיליון פולסים ועדיין עוצמת האנרגיה לא נחלשת.

מלבד הווקטוס והג'נטלמקס הנחשבים לכמה רמות מעל כל מכשיר אחר, שאר מכשירי הלייזר נותנים תוצאות קליניות דומות, אך במכשירי ה- IPL ההבדלים והתוצאות הקליניות בין המכשירים מאוד משמעותיים.

לסיכום ניתן לומר באופן כללי כי מכשירים להסרת שיער בלייזר איכותיים יותר ממכשירים להסרת שיער ב-IPL  וברובם נותנים תוצאות קליניות טובות יותר. אך חשוב לזכור כי ישנם מכשיר IPL  איכותיים כמו הסטארלוקס, הנותנים תוצאות קליניות דומות ללייזר.

צרו קשר למידע נוסף - אודות הסרת שיער בלייזר

 • טלפון: 03-528-0475
 • נייד: 054-476-4675
 • פקס: 03-5280475
 • כתובת: עמק איילון 30 מרכז מסחרי, שוהם

 • איפור קבוע

  איפור קבוע

  תמיד רצית להיראות במיטבך ללא מאמץ ובזבוז זמן יקר, איפור קבוע יעניק לך את המראה עליו תמיד חלמת לאורך כל היום. טיפול איפור קבוע מתבצע באמצעות החדרת פיגמנט של צבעים....

 • הסרת שיער

  הסרת שיער

  באסתטיקה MG אנו מקפידים להוות את חוד החנית בתחום הסרת שיער ולהעניק לך את התוצאות הטובות ביותר, לפיכך אנו משתמשים במכשור הטוב בעולם של חברת פלומר.... 

 • אסתטיקה רפואית

  אסתטיקה רפואית

  אסתטיקה MG מציע מגוון טיפולים אסתטיים במכשור המתקדם בעולם ובטכנולוגיות רפואיות פורצות דרך המעניקות את הטיפול האיכותי והיעיל ביותר למגוון בעיות עור. הטיפולים מבוצעים במכשור לייזר....

 • קוסמטיקה מתקדמת

  קוסמטיקה מתקדמת

  נזקי השמש וזיהום האוויר גורמים להזדקנות מהירה של העור. השמש הקיצית מייבשת את העור ומאיצה את שחרור הרדיקלים החופשיים האחראים על תהליך הזדקנות העור....

 • מילוי קמטים

  מילוי קמטים

  ככל שאנו מתבגרים נראים השפעות הזמן על הפנים שלנו. בין אם זה קמטים הנובעים מצחוק פשוט, או מנזקי השמש או עישון, הפנים שלנו נוטים להציג קמטים וקמטוטים. חומרי המילוי נועדו....

 • פטרת ציפורניים

  פטרת ציפורניים

  חיסול פטרת הציפורן בטיפול חדשני יעיל ביותר המתבצע באמצעות IPL. אנרגיית האור נטמעת בפטרייה וגורמת להשמדתה, ללא תופעות לוואי וסיכונים בריאותיים מיותרים....